Šílené konspirační teorie, které se ukázaly jako pravdivé
Nejrůznější konspirační teorie a „zaručené pravdy“ provází lidstvo snad od nepaměti. Dnes v době internetu a sociálních médií je opravdu snadné šířit prakticky jakýkoli názor a díky všelijakým poplašným zprávám a takzvaným fake news už na světě vzniknul nejeden skandál. Pojďme se ale dnes podívat na druhou stranu této mince. Některé teorie, které se kdysi zdály jako naprosto neuvěřitelné, byly nakonec přece jen pravdivé.
Smrt Abrahama Lincolna
Atentát na jednoho z nejslavnějších prezidentů v historii Spojených států amerických vstoupil do dějin obzvlášť nechvalným způsobem. V zemi tehdy vládla napjatá situace okolo rozporů mezi severem a jihem. 14. dubna roku 1865 jeden fanatický přívrženec jihu vpadnul do prezidentovy divadelní lóže a střelil ho zezadu do hlavy. Až potud mluví historie jasně. Nejznámější verze příběhu zní tak, že atentátník, herec John Wilkes Booth, jednal zcela na vlastní pěst. Během let se ale ukázalo, že Booth spolupracoval nejméně s devíti spiklenci, mezi nimiž byla i Mary Surratt, historicky první popravená žena v americké historii. Další člověk Boothovi pomohl z divadla.
CIA dotuje Dalajlámu?
Během 60. let minulého století americká vláda údajně převedla miliony dolarů na účty tibetského odporu. Blíže neurčená suma měla směřovat k samotnému Dalajlámovi, ten taková nařčení ale okamžitě popřel. Když ale byly o několik desetiletí později oficiální spisy CIA odtajněny veřejnosti, ukázalo se, že agentura stranu odporu opravdu sponzorovala, a i když není jisté, zda nějakou sumu dostal i samotný Dalajláma, snaha o podkopání čínské autority ze strany USA byla úplně jasná. Inu, nejen ve válce je asi vše povoleno.
Tajná setkání světové elity
Ilumináti anebo jiné tajné organizace, které z pozadí tahají za nitky a vlastně tak ovládají světové dění? Podobné konspirační teorie existují už několik staletí. Ukazuje se ale, že podobné syndikáty opravdu existují a jejich členy jsou velcí průmyslníci a další klíčové osobnosti. Vlastně na tom není nic šokujícího. Jedna taková zájmová skupina se má scházet přímo ve Washingtonu a oficiálně se její členové jen baví o sportu či umění. Dvakrát za rok také probíhají srazy pro některé z nejbohatších lidí na světě, kterých se měli ještě před svým nástupem do Bílého domu účastnit třeba i bývalí američtí prezidenti Richard Nixon a Ronald Raegan. Ještě mnohem dříve měla být na tomto místě navržena myšlenka první atomové bomby.
Radar na homosexuály
Teprve v roce 1960 najala kanadská vláda renomovaného profesora Franka R. Wakea ze zdejší univerzity, aby sestrojil tzv. „ovocný stroj“, který bude mít za úkol rozpoznat homosexuály. Nemělo se přitom ale vůbec jednat o výzkum, ale o snahu dostat všechny homosexuály pryč ze země. V následku přišlo více než 400 lidí o práci a dalších asi 9 tisíc bylo zařazeno mezi podezřelé. Od podobných experimentů naštěstí bylo později upuštěno. Lidské myšlení je ale opravdu zvrácené, že?