Růže spíše šedivé
Letošní podzim s sebou přinesl novou desku finských The Rasmus. Jelikož se jedná o jejich sedmé řadové album, je pro ně těžké přijít s něčím novým a zajímavým. Tentokrát jim s tvorbou pomáhal úspěšný autor a producent Desmond Child, který už vytvořil hity pro Bon Joviho nebo skupinu Kiss. Vzniklo tak dílo, které nevadí, někoho může lehce zklamat, a někoho mírně potěšit – Black Roses.
Na albu Black Roses je znát, že rockeři The Rasmus se opět posunuli o tvůrčí kousek dál. První skladba a singl Livin‘ In A World Without You připomene svou energií hit In The Shadows, který v roce 2003 obletěl svět a přinesl kapele první ohromný úspěch. Výjimkou jsou ale elektronické prvky doprovázející většinu písní. Elektronika dodává novému výtvoru kapely drobnou odlišnost. Stále se přidržují zajetých kolejí, přesto je nějaká změna slyšet.
Připomeňte si ohromnou hitovku In The Shadows
Dva, tři songy mají střemhlavý náběh, zběsilé bubny, přesto však nejsou úplně dotáhnuty do konce nebo ztrácejí původní sílu, a to celé písni ubírá na kvalitě (Ghost Of Love, Dangerous Kind). Jedině, že by se vám u těchto skladeb zalíbil stále se opakující refrén, který je chytlavý a rázný, ale jak se říká: dobrého po málu. Proto vás čtyřminutová píseň někde za polovinou přestane bavit.
Černé růže obsahují repertoár podobný tomu na předchozí desce Hide From The Sun, častokrát však o něco klidnější. Najdou se zde i pomalé písně, prosycené emocemi, ze kterých sálá vnitřní smír (Justify, Live Forever, Run To You).
Nejedna skladba se ovšem podobá druhé a ve výsledku všechny poněkud splývají. Černé růže od The Rasmus jsou po zkušenosti s předchozí tvorbou spíše šedivé.
The Rasmus: Black Roses
11 tracků, stopáž 42´27´´, vyd. Universal Music