Příběhy sériových vrahů: Dean „Candy Man“ Corll, vrah, kvůli kterému si nesmíte brát cukrátka od cizích
Mluví se o něm jako o esenci čistého zla. Dean Corll, též přezdívaný Candy Man, během své zločinecké kariéry znásilnil a zavraždil desítky mladých chlapců. Corllovo běsnění i život nakonec ukončil jeho komplic, který měl původně také skončit ve vrahově sklepní mučírně.
Že je homosexuál, to si Dean Corll, americký sériový vrah známý pod přezdívkou Candy Man, uvědomil po několikaměsíční službě v armádě. Do té doby to byl ale v podstatě obyčejný mladík, který měl trochu problémy s navazováním přátelství, ale vždy mu záleželo na lidech z okolí a v pubertálním věku byl dokonce velmi žádaný u dívek. Image „normálního kluka“ nicméně skrývala psychopatickou mysl.
Corll se narodil do rodiny, ve které byla matka přehnaně starostlivá a otec naopak velmi přísný a náročný. Rodiče se rozvedli, když mu bylo sedm let, ale netrvalo dlouho, a Corllova matka se znovu vdala. Spolu s Deanovým otčímem, který se živil jako prodejce pekanových ořechů, pak založili malý podnik a ten se stal středobodem života celé rodiny. Dean v podniku dohlížel na výrobu sladkostí a provoz a staral se také o zaměstnance, místní náctileté chlapce. Croll měl pověst hodného mladíka, často dětem ze sousedství rozdával cukrátka zdarma. Brigádníci se ale začali ozývat, že Dean trousil na jejich adresu nevkusné sexuální poznámky a některé se pokusil i osahávat. Deanova matka na to reagovala tak, že stěžující si chlapce propustila.
V roce 1967, když bylo Corllovi 28 let, seznámil se s tehdy dvanáctiletým Davidem Brooksem. Corll se tehdy přátelil s mnoha chlapci v dětském věku, ale nikomu z města to nepřišlo divné. Brooks vyrůstal s násilnickým tátou a Corll mu rychle nahradil otcovskou figuru. Když bylo Davidovi patnáct, trávil u Corlla v bytě prakticky všechen volný čas a později místo označil za svůj druhý domov. Někdy v té době měl Corll Brooksovi nabídnout peníze výměnou za to, že na něm provede orální sex. Brooks s tím souhlasil – a tak začal pokřivený vztah, který měl trvat několik dalších let.
Byl to totiž právě Brooks, kdo na počátku 70. let začal výměnou za peníze – za jednoho přivedeného hocha dostal David od Deana 200 dolarů – nebo věcné dárky – jednou dostal od Corlla nové auto – šílenému Deanovi vodit jeho oběti. Mnoho z nich bylo Brooksovými kamarády. Většině z osmadvaceti obětí, které Corll zavraždil mezi lety 1970 a 1973, bylo mezi 13 a 20 lety. Vždy šlo o chlapce, které pod záminkou večírku Brooks přivedl do sklepa Corllova domu. Když se oběti opily a zkouřily, Corll je přivázal buď k posteli, nebo ke speciální mučící desce, kterou měl přidělanou na zdi.
Ještě, když byli v bezvědomí, pak hochy osahával nebo je přímo pohlavně zneužil. To je většinou probralo, a tak začalo mučení. Jednomu doslova ukousl varlata, jinému zase odřezal bradavky, dalšímu spálil penis na škvarek. Když byl hotov, oběť uškrtil, zadusil nebo zastřelil.
Roku 1971 přišlo osudové setkání s Elmerem Waynem Henleyem. Toho Corllovi Brooks původně také přivedl coby ovečku na porážku, ukázalo se ale, že Henley má sadistické sklony, a tak Corllovi hned padl do oka. Udělal z něj tedy dalšího komplice. Brooks postupně vypadával ze hry, a když se v roce 1973 oženil se svou těhotnou přítelkyní, Corll a Henley si zbyli sami.
8. srpna 1973 přivedl Henley ke Corllovi svého známého, devatenáctiletého Timothyho Cordella. Udělal ale zásadní chybu. Jeho kamarádku, patnáctiletou Rhondu Williams, zmlátil otec, a tak se rozhodla utéct z domova. Zavolala právě Elmerovi, ten pro ni zajel a pozval ji také na večírek ke Corllovi. Když trojice dorazila, Dean zuřil. Dívka v jeho domě ještě nikdy nebyla. Na oko se ale uklidnil a Timothymu a Rhondě nabídl svou speciální omamnou směs marihuany. Tentokrát ale spolu s nimi zfetoval i Elmera. Všichni tři mladí odpadli.
Po nějakém čase se z kómatu jako první probral Elmer. Byl svázaný, vedle něj ležel stejně spoutaný Timothy a za ním Rhonda. Henley okamžitě začal křičet na Corlla, ať ho rozváže. Ten mu řekl, že ho zklamal, když přivedl Rhondu, a tak teď hodlá umučit všechny tři. Vykoupit se ale může tak, že Rhondu znásilní a zabije sám, zatímco se bude dívat, jak Dean vedle něj totéž provádí Timothymu.
Elmer souhlasil a Corll ho odpoutal. Společně pak zbylá dvě těla přenesli do ložnice a každé připoutali na jednu stranu pokoje. To už se ale probudila Rhonda. S vyděšeným pohledem se podívala na svého kamaráda Henleyho a zeptala se, jestli se to skutečně děje. On jí odpověděl, že ano. „A ty to necháš jen tak?“ zeptala se prosebně dívka. V ten moment se v Henleym něco zlomilo. Otočil se na Corlla, který se sápal na Timothyho, a pak mu zrak padl na Corllovu pistoli. Skočil po ní a namířil ji na Deana. Ten si ho hned všiml a vysmál se mu. „To nedokážeš,“ zakřičel na něj a vykročil proti němu. Elmer byl ale rozhodnutý: „Zašel jsi příliš daleko, Deane. Nemůžu tě nechat zabít všechny moje kamarády,“ prohlásil Elmer a vystřelil.
Corlla trefil do čela, ale kulka ho nezabila, a tak se vypotácel do chodby. Tam do něj Elmer ještě třikrát střelil, jednou se trefil do ramene a dvakrát do spodní části zad. To už Corlla dokázalo uzemnit. Henley posléze sám zavolal policii, které nejprve tvrdil, že šlo o sebeobranu. Vzhledem k tomu, že spolu s Brooksem a Corllem mrtvoly zakopávali na zahradě Deanova domu nebo je ukrývaly v pronajatém hausbótu, policie rychle objevila desítky těl. Pod nátlakem a tíhou Brooksovy výpovědi se Henley přiznal ke své skutečné úloze v Corllově řádění – nejen, že mu oběti vodil, ale několik jich i sám zabil. Henley byl odsouzen k 594 letům za mřížemi, Brooks dostal „pouze doživotí“. Když padl verdikt, David neprojevil žádné emoce, zatímco jeho manželka, sedící v soudní síni hned za ním, propukla v hysterický pláč.