Nejpodivnější náhody v historii
Věříte na náhody? Ať už odpovíte jakkoli, každému z nás se alespoň jednou v životě přihodila opravdu podivná shoda okolností. Po přečtení našeho článku ale uvidíte, že to vlastně vůbec nic nebylo. Cesty osudu, světa nebo koho vlastně chcete, jsou někdy opravdu nevyzpytatelné.
Odloučená dvojčata s téměř identickými životy
Jedna dvojčata z amerického Ohia byla prakticky hned po narození rozdělena a ani jeden z nich neměl jakékoli informace o svém bratrovi. Oba byli adoptováni a jejich životy byly protkány celou řadou neuvěřitelných shod okolností. Oběma dali noví rodiče jméno James, oba se v dospělosti stali policisty a oba si za ženu vzali ženu s křestním jménem Linda. A tím to nekončí. Oběma se narodili synové: jeden toho svého pojmenoval James Allan a druhý zase James Alan. Obě rodiny také měly psa jménem Toy. Pokud vám to nestačí, ještě dodáme, že oba muži se později rozvedli a jejich nové ženy se shodně jmenovaly Betty. Když tahle šílená smršť náhod vyšla najevo v časopisu People, americká veřejnost se nestačila divit. A rodiny obou bratrů, které se navzájem našly, jakbysmet.
Měl Edgar Allan Poe stroj času?
Jeden z nejslavnějších amerických básníků a prozaiků 19. století byl kapacitou přes mystické a záhadné příběhy. Neměl ale nakonec i svůj vlastní stroj času? Proč se ptáme? Ve své knize Příběhy Arthura Gordona Pyma z roku 1838 totiž Poe popisuje příběh čtyř námořníků, kteří přežili potopení své lodi a nečekaly je právě veselé časy. Nakonec jim nezbude nic jiného než sníst jednoho ze svých kolegů. Ačkoli autor prohlašoval, že příběh byl založen na skutečných událostech, nebyla to pravda. Ale co se nestalo – podobná loď se skutečně potopila, jen o celých 46 let později. Členové posádky, kteří se zachránili, byli nuceni sníst jednoho chlapce, jinak by nepřežili. A jak se ten chlapec jmenoval? Stejně jako ten v knize, Richard Parker. To je sice běžné americké jméno, nicméně řekněte sami, nakolik je tohle pravděpodobné?
Zatoulaná kulka
V roce 1883 ukončil Henry Ziegland vztah se svou přítelkyní a ta ze zoufalosti spáchala sebevraždu. Její bratr to ale nehodlal nechat jen tak a rozhodl se, že se Henrymu pomstí. Nakonec ho i dostihl a střelil. Věřil, že ho zabil, a vzal život i sám sobě. Jenže Henry nezemřel. Kulka se jen letmo dotkla jeho obličeje a skončila ve stromu vedle. Henry si myslel, že je nejšťastnější člověk na světě. O několik let později se Henry rozhodl, že tento strom ze svého pozemku odstraní. Strom byl ale dost mohutný, a tak na to šel Henry s dynamitem. Výbušnina ovšem vymrštila starou kulku z kmene a ta Henryho zasáhla přímo do hlavy a on zemřel.
Dítě, které jeden muž zachránil hned dvakrát
Někdy ve třicátých letech se v Detroitu stal neuvěřitelný případ. Jedna mladá matka (zřejmě neuvěřitelně nedbalá) musela do konce života děkovat za muže jménem Joseph Figlock. Ten kráčel po ulici, když na něj náhle spadlo dítě, které té matce nehodou vypadlo z okna. Dítě nebylo zraněno. Asi o rok později Figlock opět šel po oné ulici a opět na něj ono dítě spadlo. I tentokrát to oba přežili.