Nuda v Brně? Kdepak! Festival Prototyp rozsvítí město videmappingem i laser show
Máte v oblibě umění a technologie? Pak přesně na vás cílí druhý ročník mladého brněnského festivalu Prototyp. Nadcházející víkend 13. - 15. listopadu obsadí prostory Malé Ameriky performeři a umělci, kteří si budou hrát s prostorem, světlem a vaší myslí.
Brno nás svými kulturními akcemi neustále přesvědčuje o tom, že v něm rozhodně není nuda. A důkazem je i lákavý program druhý ročníku festivalu Prototyp, který si pro letošní rok zvolil téma Hra prostoru. I proto si organizátoři zvolili industriální a otevřené prostory brněnské Malé Ameriky a máme se na co těšit.
Instalace od Františka Tótha. Zdroj: Facebook festivalu
Program festivalu začíná již v pátek večer opening party, na které se můžete těšit na módní přehlídky, audivizuální vystoupení, zvukové vlny a o vaše blaho se během večera postarají také DJs. Víkendové dny pak budou patřit umělcům a jejich hravým instalacím.
V pátečním i sobotní programu vystoupí například společnost FEI s 3D vizualizací zvětšeniny mikročástic a těšit se můžete na laserový tunel od brněnského Laser Game. Uvidíte krasohled lidské velikosti od Divadla fyziky ÚDiF, videomapping od zahraničního umělce Roberta Palmy z Mexika i módní performance. Na dalších dílech se podílí studenti Vysokého učení technického, Masarykovy univerzity i Mendelovy univerzity.
Videomapping Kinocirkus KoleKtiv. Zdroj: Facebook Kinocirkus
Kinocirkus KoleKtiv v pátek předvede světovou videomappingovou show s názvem Exogenesis a hra světel, stínů a barev promění prostory haly k nepoznání. Svůj prostor tu ale dostanou i sochy brněnského rodáka Michala Gabriela, který v rámci festivalu vystaví některé ze svých 3D soch. Expnát Looking Františka Tótha si bude pohrávat se světly a tvořit iluze pomocí LED světel. A laseroví nadšenci Laser Bros nás okouzlí intenzivní vizualizace zvuku tvořené na modulárních syntezátorech pomocí laserové projekce.
O tom, že i svět vědy je velmi slušným zdrojem umění, vás přesvědčí expozice FEI Company, který vás svými 3F snímky přenese do 3D nanosvěta a pomocí elektronových mikroskopů vám přiblíží známé předměty kolem nás novou perspektivou.
Zdroj: FEI Company