7 chyb, kterých se dopouštíte při koupání psa
Páníčci se diví, že se jejich psi nehrnou do koupele. Zkusili jste se ale někdy zamyslet nad tím, že při tom děláte všechno špatně? Prozradíme vám, jak zařídit, aby si koupání užil i váš čtyřnohý kamarád.
- Špatná teplota vody. Nemá být ani studená, přestože je vedro, ani moc teplá, přestože je zima. Má být prostě vlažná. Nejdřív si připravte vodu správné teploty a teprve potom do ní strkejte psa. Jinak se nedivte, že pes mizí, jenom co se na něj podíváte od dveří koupelny.
- Sprchování hlavy. Vám je to možná příjemné, ale když psovi na hlavu buší tisíce malých kapek, bojí se. Buď ho proto při koupání polévejte nebo dejte před sprchovou hlavici ruku a hlavu umyjte tak, že voda bude narážet do vaší dlaně a teprve potom stékat psovi na hlavu.
- Šampón. Pokud nemáte psí, tak proboha nepoužívejte váš! Je sice super, že v reklamě ho vychválili a stál dvě stovky, ale psí pokožka má jiné pH než ta lidská. Pokud má váš miláček citlivější kůži, způsobíte mu nepříjemné problémy.
- Aplikace. Pokud nevytvoříte aktivní pěnu jako z reklamy na Jar, špína se psí srsti nepustí. Pěkně ho promasírujte centimetr po centimetru, hlavu pak opatrně omyjte houbičkou nebo rohem ručníku. Hlavně pozor na oči! Pak ho důkladně omyjte čistou vodou. Zůstatky šamponu by mohly psa pak svědit.
- Technika kartáčování. Po koupeli byste měli psa kartáčovat pouze v případě, že to děláte pravidelně alespoň třikrát týdně. Jinak to pro něj bude bolestivé a dost nepříjemné. Raději počkejte do druhého dne, dokud pořádně neoschne.
- Sušení. Mějte u vany připravené alespoň dva ručníky. Jeden hned promočíte. Jemně pak vytlačte ze psa vodu, ručník by měl být dost savý. V žádném případě nepoužívejte fén! Většině psů dělá jeho zvuk zle, navíc nemusíte správně odhadnout teplotu.
- Příliš časté koupání. Psa nesmíte mýt víckrát než jednou za měsíc! Zbavujete ho tak totiž jeho přirozeného zápachu a v tom horším případě se vám vyválí v něčem smradlavém, aby se zase cítil jako zvíře a ne jako Barbie.