3 důvody, proč zvednout zadek a jít na Jungle. Bude to divočina!

Redakce

V pondělí 23. března se v Lucerna Music Baru představí skupina Jungle. Objev loňského roku, v jehož  čele stojí dvojice Josh Lloyd-Watson (J) a Tom McFarland (T), za sebe zpočátku nechávala mluvit jenom hudbu a zjistit o ní jakékoliv informace bylo téměř nemožné. V současnosti už o skupině ale víme víc a můžeme vás pozvat na jejich českou premiéru. Tady jsou 3 důvody, proč byste koncert neměli promeškat. 

Jsou tak různí!

Jungle jsou těžko zařaditelní, sami se nebrání v podstatě žádnému druhu hudby. Na otázku: Jaký je váš nejoblíbenější žánr? odpověděl T v rozhovoru pro iHeartRadio: „Žánrové zařazení je složité. Je to o dobré muzice. Poslechnu si jakýkoliv žánr, ať jsou to System Of A Down nebo Bob Marley.“ Přesto se v souvislosti s nimi nejčastěji mluví o soulu, funku a R&B. Pokračují v cestě, kterou nedávno jako první na britské scéně šli Disclosure. Zatímco bratrská dvojice inklinuje k čistě tanečním beatům a od popových postupů si občas odskočí k tradičnější formě houseu, Jungle jdou tradičnější cestou a v jejich hudbě jsou slyšet odkazy na Jamiroquai nebo Hot Chip a cestu do mainstreamových rádií hledají s pomocí silných vokálů. 

Nejlepší taneční kapela

Americké vydání Vogue o Jungle napsalo, že neexistuje lepší kapela, se kterou protancovat celý víkend. Vzhledem k tomu, že se koncert odehraje v pondělí, můžete je přes víkend naposlouchat a nebudete mít dojem, že jste čas promarnili. A dost možná si budete melodie prozpěvovat i celý týden po koncertu.
Kritiky zahrnuté serverem Metacritic dávají souhrnou známku 72, která vychází z 21 recenzí. Ani jedna není negativní. To samé médium zařadilo jejich živý set z festivalu Lollapalooza k těm nejlepším. Právě u živého provedení se naprostá většina shoduje, že málo současných kapel dokáže oživit ducha Motown nahrávek, přidat k nim něco z disca Bee Gees a zároveň znít současně. Pokud vás náhodou odrazuje cena koncertu (550 Kč), vězte, že se nijak neliší od vstupenek na koncerty v okolních zemích a odráží v sobě částečně náklady spojené s vyšším počtem členů živé sestavy. 

Síla živého koncertu

„Že z nás bude hodně, k tomu jsme se rozhodli v době, kdy jsme chtěli hrát živě, protože jsme neměli dostatek rukou,“ popisuje sestavu v rozhovoru pro magazín Clash T. Minulý rok se Jungle představili slovenským fanouškům v rámci bratislavských Electronic Beats. Exkluzivní koncert v době, kdy hype kolem kapely nebyl tak velký, představil na pódiu pětičlennou sestavu. Do Prahy by nyní měli přicestovat bohatší o jeden vokál a perkuse, čímž se znásobí síla živého provedení, za nějž skupina sklízí tolik chvály. Do vysílání BBC Live Lounge, jehož byli Jungle hosté, psali posluchači zprávy typu: „Kdybych se právě nedíval, nevěděl bych, že je to hrané živě. Jungle jsou skvělí.“ Podobných reakcí je na internetu spousta.

Do karet může kapele hrát i prostor, který se ke každému vystoupení nehodí, v kombinaci s kvalitní prací zvukaře má ale půlkruhové pódium potenciál zpříjemnit přicházející jaro.