Hudba místo drog? Binaurální rytmy vám navodí stav jako po vykouření jointa
Věděli jste, že nemusíte utrácet své těžce vydělané peníze za LSD? A že nemusíte jezdit do hluboké džungle za šamanem vypít odvar z ayahuascy, abyste došli duševního osvícení? Odhalíme vám mnohem levnější a méně nebezpečný způsob!
A taky legálnější. V roce 1839 přišel fyzik Heinrich Wilhem Dovem na to, že dva různé zvuky s odlišným kmitočtem ovlivňují mozek. Zvuky se mu podařilo sladit a dosáhl tak hormonálně fyziologických změn v chování člověka.
Takzvané Binaurální rytmy vám pomohou dosáhnout stejného stavu, v jakém jsou travokuřiči po jointu. Fakt. Specifická frekvence zvuku v harmonii dokáže vašemu mozku navodit stav naprosté blaženosti. Prostě se roztečete do absolutní pohody. Binaurálními rytmy můžete dokonce řešit psychické problémy nebo si navodit si nějakou náladu. Když to navíc spojíte s meditací, povznesete svého ducha natolik, že se vám rozšíří vědomí nebo dokonce otevřete pověstné „třetí oko“.
Máte na výběr z velkého množství těchto zvuků, (a to dokonce zadarmo, aneb díky bohu za internet) a stejně jako si nevezmete na taneční party ketamin a na uklidnění extázi, i tady si musíte nejdřív rozmyslet, proč si hudbu budete pouštět. Ať už chcete objevovat skryté duševní světy, nebo si jen chcete pročistit hlavu před učením na těžkou zkoušku, najděte rytmy, které tomu odpovídají. A pak jenom sledujte pozitivní účinky hudby.
Musíte taky přijít na to, jaká hudba na vás má nejpožadovanější účinky a poslouchat ji ve kvalitních sluchátkách. Když si ji pustíte jako kulisu k zapnuté televizi nebo do pecek, které chrčí, je to jako kdybyste místo koksu šňupali směs omítky. A i když tyto podmínky splníte, změna samozřejmě nepřijde ze dne na den. Jen si dejte na čas a buďte trpěliví. Pokud si zvolíte špatně, může vás naopak hudba přivést do deprese, rozrušit vás nebo vám jinak vzít klid. Ale pokud budete volit hudbu pečlivě, dostanete se s klidem do stavu jako po vykouření pěkně dlouhého jointa.