- Září 1997 – Britští Rolling Stones vydali singl Anybody Seen My Baby?, který byl pilotním singlem k albu Bridges To Babylon. Později se ukázalo, že píseň je podobná hitu zpěvačky k.d. lang Constant Craving z roku 1992. „Stounům“ tehdy hrozila žaloba, ale sami nabídli zpěvačce a jejímu skladatelovi Benu Minkovi spoluautorství, což oba přijali a spor byl zažehnán.
- Březen 2001 – Římský odvolací soud zvrátil rozhodnutí soudu nižší instance a očistil megastar populární hudby Michaela Jacksona (zemřel v roce 2009) od obvinění z plagiátorství. Ukončil tak šest let trvající soudní maratón, jenž začal poté, co v roce 1995 italský zpěvák Al Bano obvinil Jacksona z krádeže jeho hudebního motivu. Al Bano nařkl Jacksona, že zcizil melodii jeho skladby z roku 1987 I Cigni di Balaka a použil ji v písni Will You Be There na slavném albu Dangerous, které se stalo v roce 1991 celosvětovým hitem.
- Listopad 2005 – Soud v Belgii zakázal prodávat a hrát hit Madonny Frozen, který se podle jeho verdiktu ve čtyřech taktech shodoval s melodií jedné písně místního skladatele Salvatorea Acquaviva. Po dlouhé a složité právní bitvě byl rozsudek v roce 2014 zrušen.
- Červen 2008 – Málo známá americká skupina Creaky Boards obvinila mnohem slavnější kapelu Coldplay z plagiátorství. Zpěvák hvězdné britské čtveřice Chris Martin si podle ní neoprávněně přivlastnil hudbu pro titulní skladbu jejich nového alba Viva La Vida Or Death and All His Friends z písně Creaky Boards. Skupina nakonec svou žalobu stáhla.
- Srpen 2014 – Newyorský soud rozhodl, že španělská verze hitu slavné kolumbijské zpěvačky Shakiry Loca je plagiátem písně Loca con su Tiguere, kterou v 90. letech složil dominikánský skladatel Ramon „Arias“ Vasquez. Součástí rozsudku bylo vyrovnání mezi nahrávací společností Shakiry a společností, která vlastní práva na píseň od Vasqueze. Loni v srpnu však stejný soud rozhodl o tom, že důkazy, předložené právníky Vasqueze, jsou falešné a původní rozsudek zrušil.
Plagiátorství: Obvinění čelili Jackson, Led Zeppelin i Shakira
Britská skupina Led Zeppelin, která nyní čelí obvinění z plagiátorství u svého hitu Stairway to Heaven, se v minulosti již s podobnými problémy setkala. V roce 1972 skupinu zažalovala nahrávací společnost Arc Music kvůli písni Bring It On Home z alba Led Zeppelin II., protože píseň podle žalobce obsahovala části verze této písně Willieho Dixona nazpívané Sonnym Boyem Williamsonem. Arc Music také Led Zeppelin zažalovala kvůli dalšímu hitu ze stejného alba Lemon Song, který podle obžaloby obsahoval pasáže písně Killing Floor od Howlina Wolfa. Spor nakonec skončil mimosoudním vyrovnáním. Mimosoudním vyrovnáním a přiznáním autorství skončil také spor o píseň Whole Lotta Love, rovněž z alba Led Zeppelin II., jejíž spoluautorství nakonec bylo přiznáno i Williemu Dixonovi, protože žalovaná píseň obsahuje motivy z Dixonova hitu You Need Love. Zde máte výběr známých sporů o plagiátorství v hudbě v uplynulých letech.